-->

Temel-İleri İtaat Eğitimi

Temel-İleri İtaat Eğitimi

Köpeğinizle birlikte uyum içerisinde yaşamak ve köpeğinizin kendisini güvende, huzurlu ve mutlu hissetmesini istiyorsanız onun lider olmalı ve size itaat etmesini sağlamalısınız.İTAAT EĞİTİMİ VE ÖNEMİ:

İyi bir köpek sahibi olabilmeniz için köpeğinizin eğitim ve öğretimi oldukça önemlidir. Eğitim eksikliğinin köpeklerde saldırganlık, ürkeklik, hiperaktiflik, sürekli havlama gibi birçok konuda davranış sorununu yol açmaktadır. Eğitim eksikliği köpeğinizin sağlığı açısından da tehlikeli olabilir. Sergiledikleri davranışlardan sonra yaralanma veya zarar görme ihtimallerini anlayamadıklarını bilmelisiniz. Köpeklerde itaat eğitimi köpeğinizle daha sağlıklı bir yaşam için önem arz etmektedir. Örneğin köpeğiniz onu “İZLE” komutuyla çağırdığınızda sizi takip etmeyi öğrenmediyse kaybolabilir veya zarar görebilir. Ayrıca köpeğinizin sağlığını veya hayatı için riskli olacak bir durumda “HAYIR” veya “DUR” itaat komutlarında eğitim almamış ve size itaat etmiyorsa muhtemelen sizi dinlemeyecek ve o anda yapmak istediği şeyi yapacaktır. Bunun sonucunda köpeğiniz sağlığı bozulabilir hatta hayatını kaybedebilir. Bu yüzden itaat eğitimi köpeklerde çok önemlidir.

 

Bir köpek sahibi olarak köpeklerde temel itaat komutlarına hakim olmanız sorumluluklarınızın başında gelir. Hayır, izle, dur, otur, bekle, gel, yat ve atla gibi temel itaat komutları sosyal hayatınızda köpeğinizle aranızda ki ilişki daha kolay hale gelir ve acil bir durumda hem sizi hem köpeğinizi güvende tutar.

 

Temel itaat eğitimi sırasında, köpeğinizle aranızda güçlü bir bağ oluşur. Bu tür eğitimler köpeğinizin zeka gelişiminde önemli bir rol oynar. Çoğu köpek türü bu tür eğitimlerden zevk alır ve zevk alarak uygular. İleri itaat eğitimden sonra köpeğinizi evde ve dışarıda  tasmasız olarak bırakabileceksiniz ve köpeğiniz hayattan daha zevk alarak yaşamaya başlayacaktır. Fakat biz dışarıda tasmasız olarak köpeğin güvevliği nedeniyle önermemekteyiz. İtaat eğitiminden sonra köpeğiniz sürü liderinin sizin olduğunuzu anlayacak, sizi dinleyecek, kendisini daha huzurlu, güvende ve mutlu hissedecektir. Temel itaat eğitiminden sonra köpeğinizle birlikte daha uyum içerisinde yaşayabileceksiniz. Yapacağınız seyahatlerde kurallarınız çerçevesinde daha rahat bir yolculuk geçirebileceksiniz.